Szlak rowerowy Green Velo

Ziemia Lubaczowska

Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo to ponad 2000 km specjalnie wytyczonej trasy rowerowej, która powstała, by dawać radość podróżowania i poznawania naszego kraju. Oznakowana została charakterystycznymi, metalowymi tabliczkami w pomarańczowym kolorze. Szlak ciągnie się aż przez pięć województw wschodniej Polski.

Część drogi najbardziej spektakularnego projektu, jaki powstał w Polsce przebiega przez powiat lubaczowski. Szlak Green Velo wiedzie przez Narol, Horyniec-Zdrój, Radruż, Nowiny Horynieckie, Hutę Kryształową, Krowicę Samą, Żmijowiska i Wielkie Oczy. Rowerzyści podziwiać tu mogą urozmaiconą rzeźbę terenu i malownicze krajobrazy. Na trasie jest sporo pagórków, ale i przyjemnych zjazdów. Wśród atrakcji tego odcinka wymienia się wiele zabytków, a wśród nich klasycystyczny pałac hrabiego Feliksa Antoniego Łosia w Narolu, zespół cerkiewny i cerkiew w Radrużu, tajemnicze kręgi kamienne w Nowinach Horynieckich, park podworski z pomnikami w Krowicy Samej czy cerkiew w Żmijowisjkach. Na trasie znaleźć można także Miejsca Obsługi Rowerzystów, które znajdują się w Narolu, Hucie Złomy, Nowym Bruśnie, Horyńcu-Zdroju, Hucie Kryształowej, Krowicy Hołodowskiej i w Wielkich Oczach.

Dodatkowo Na Roztoczu Green Velo łączy się z 15 innymi szlakami rowerowymi pozwalającymi na dojazd do węzłów komunikacyjnych i ważniejszych atrakcji turystycznych w pobliżu szlaku. Roztoczańska część Green Velo cieszy się sporym zainteresowaniem nie tylko wśród zapalonych rowerzystów, ale także turystów i całych rodzin.

Zobacz również

 

Ziemia Lubaczowska - odkrywaj i doświadczaj

X