Rezerwat Bukowy Las

Gmina Narol

Rezerwat Bukowy Las położony jest na wschodnim krańcu Roztocza Środkowego, na terenie Parku Krajobrazowego Puszczy Solskiej. Celem utworzenia parku jest zachowanie kompleksu lasów bukowo-jodłowych pozostałości lasów od niedawna rosnących na roztoczu oraz olsy tworzące naturalny krajobraz. Teren rezerwatu obfituje w wiele egzemplarzy drobnych i wiekowych buków, poszczególne okazy buków w rezerwacie osiągają rozmiary pomnikowe, gdzie wysokość ich dochodzi do 40m.

Na terenie rezerwatu do dziś przetrwał jeden egzemplarz modrzewia polskiego o pniu posiadającym poskręcane włókna drzewne, co jest ciekawostką. Utrzymująca się na przeważającym obszarze Parku zgodność gatunkowa drzewostanu z warunkami siedliskowymi, wpływa na wysoką stabilność fauny i flory.

Ścieżka – Bukowy Las

Wzdłuż całej trasy ścieżki uwagę przyciągają stare, ponad 150-letnie buki i jodły o imponujących rozmiarach, pięknym pokroju i ciekawych kształtach. Osobliwością rezerwatu są łany pięknie kwitnącego wiosną czosnku niedźwiedziego. Licznie reprezentowany jest świat zwierząt. Trasa ścieżki liczy ok. 1,5 km długości, czas przejścia ok. 1,5 godz. Na trasie ścieżki rozmieszczone są 4 tablice przystankowe oraz urządzone są 2 miejsca wypoczynku.

Lokalizacja

  • Adres: Parkowa, 37-610 Narol
  • Współrzędne geograficzne (DD): 50.355069, 23.259652

Zobacz również

 

Ziemia Lubaczowska - odkrywaj i doświadczaj

X