Narolska Majówka

Narol

Jak co roku w Gminie Narol zapowiedzią wiosennych wydarzeń kulturalnych jest Narolska Majówka. Przy muzyce zespołów wokalnych i kapel ludowych, na Rynku bawią się nie tylko mieszkańcy Narola, ale także okolicznych miejscowości oraz turyści i zaproszeni goście. Wydarzenie to jest doskonałą propozycją na długi weekend.

Mówiąc o Narolskiej Majówce warto wspomnieć tradycję tych pierwszych. Iskrą do przygotowania imprezy, która mieściłaby w sobie szereg wydarzeń kulturowych, muzycznych, patriotycznych i regionalnych, było wstąpienie Polski do Unii Europejskiej. Od 1 maja 2004 r. można liczyć kolejne lata świętowania Majówki. Wyjątkowe koncerty z cyklu Narolskich Spotkań uświetniały to wydarzenie. Wspomnieć należy wiosenne pikniki pod Pałacem hrabiego Feliksa Antoniego Łosia. Od kilku lat Narol odkrywa Smaki Regionalnych Nalewek, dostępne są stoiska z regionalnymi produktami, przygotowywane są liczne zawody sportowe i występy artystyczne.

Organizatorzy układając program chcą dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców, dlatego z biegiem lat zmieniała się formuła Narolskiej Majówki.

Szczegóły tegorocznej edycji znajdują się na plakacie.

Zobacz również

 

Ziemia Lubaczowska - odkrywaj i doświadczaj

X