Aktualności

Rusza Festiwal Dziedzictwa Kresów

Zapraszamy do wspólnego spędzenia czasu podczas XIV edycji Festiwalu Dziedzictwa Kresów. Największa i zarazem najciekawsza impreza w południowo-wschodniej Polsce poruszająca tematykę kresów potrwa od 26 lipca do 5 sierpnia 2018 roku.

W programie 10-dniowego wydarzenia zaplanowano wiele koncertów, prezentacji multimedialnych, konferencji, seansów filmowych, wystaw, spotkań z ludźmi kultury i nauki w różnych zakątkach Podkarpacia i Lubelszczyzny. Usłyszymy m.in. oratorium „Kres Kresów” w wykonaniu Filharmonii Podkarpackiej pod batutą Krzesimira Dębskiego. Przed nami Ogólnopolskie Spotkanie Ormian wraz z kuchnią, muzyką i mszą ormiańskokatolicką, Ogólnopolskie Spotkanie Środowisk Kresowych i Forum Polacy na Wschodzie. Co ważne, do współtworzenia Festiwalu zaproszono znane i cenione osobistości. Tradycyjnie wystąpią również zespoły folklorystyczne i kapele podwórkowe. Przeniesiemy się w Bell Epoque oraz w lata 20. i 30. XX wieku – będzie można przejechać się bryczką, pooglądać pokazy iluzji, żonglerki, kuglarstwa i odbędzie się konkurs na najpiękniejsze przebranie.

Wielki Finał Festiwalu odbędzie się na błoniach Kresowej Osady w Baszni Dolnej w niedzielę 5 sierpnia. Plenerowa impreza na festiwalowym placu, która każdego roku gromadzi tysiące uczestników, wzbogacona będzie konkursami kulinarnymi, pokazami rękodzieła, występami artystycznymi i wieloma niespodziankami.

Warto przekroczyć linię Kresów i przeniknąć do urokliwego świata pogranicza, do czego mocno zachęcamy!

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym PROGRAMEM.

Zobaczcie także jak było w 2017 roku!

Zachęcamy także do obejrzenia licznych galerii zdjęć z Festiwalu.

0 Comments

X