Aktualności

Festiwal Dziedzictwa Kresów jeszcze bardziej popularny

W niedzielę 5. sierpnia w Baszni Dolnej zakończyła się tegoroczna odsłona Festiwalu Dziedzictwa Kresów. Wielki Finał był podsumowaniem ponad tygodniowego cyklu wielu wydarzeń, które zgromadziły rekordową liczbę odwiedzających.

Tradycyjnie na błoniach Kresowej Osady podczas finału czekały na nas Koła Gospodyń Wiejskich, producenci żywności i przedsiębiorcy. Odwiedzający mogli skosztować lokalnych produktów, słodkich wypieków i regionalnych napojów. Nie zabrakło serów, miodów i wędlin. Nowością było także Święto Podkarpackiego Proziaka oraz impreza pn. „Rodzinne Smaki Podkarpacia”. Wielki Finał to jednak nie tylko akcenty kulinarne. Na błoniach pojawiły się stoiska lokalnych twórców, podziwiać można było rękodzieło artystyczne, a także przedmioty z duszą. Odbył się również Festiwal Zabawki, a wieczorem mogliśmy zobaczyć, jak wygląda „Nocne niebo nad Kresami”.

Czas umilały grupy występujące na finałowej scenie. Ze swoimi programami zaprezentowali się: Zespół Folk-Rockowy „Redlin”, Zespół Pieśni i Tańca „Kresy”, Rzeszowska Kapela Podwórkowa Cianto, Zespół Vinancan, a gwiazdą wieczoru był Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów.

Tegoroczny Festiwal Dziedzictwa Kresów przez 11 dni zaskoczył nas wyjątkowym bogactwem. Możecie zapoznać się z nim oglądając liczne galerie zdjęć na festiwalowej stronie.

0 Comments

X