Leda-Ser

Wólka Krowicka

Firma Leda-Ser Danuty i Leszka Jakimowiczów z Wólki Krowickiej oferuje najwyższej klasy sery uzyskane z mleka, które otrzymuje od krów ze swojego gospodarstwa rolnego i od jednego, sprawdzonego dostawcy. Produkcja odbywa się pod nadzorem weterynaryjnym i spełnia normy unijne. W ofercie firmy znaleźć można sery wędzone, białe z czarnuszką, czosnkiem i papryką oraz ziołowe, makaron serowy, warkocze serowe, masło domowe, a także sery ziołowe panierowane w papryce z burrito, czosnku niedźwiedzim oraz pieprzu cytrynowym.

Dewizą Państwa Jakimowiczów są słowa: tradycyjnie, zdrowo i smacznie. Dowodem na to są liczne nagrody i dyplomy zdobyte w wielu konkursach i targach. Leda-Ser otrzymał m.in. pierwszą nagrodę podczas wojewódzkiego finału konkursu Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów, za „rolady serowe” firma zdobyła I nagrodę na X Targach Żywności Tradycyjnej „Festiwal Podkarpackich Smaków”, a ser ziołowy został uznany najlepszym produktem oferowanym na targowiskach, które otrzymały wsparcie na realizację projektu modernizacji lokalnych targowisk „Mój Rynek” (Boguchwała 2015). Z kolei za sery domowe przedsiębiorcy otrzymali wyróżnienie w konkursie Nasze Dobre Podkarpackie 2014, a także nominację do Agro Polska 2015.

Produkty serowe firmy nagrodzone zostały również I miejscem w konkursach na Festiwalu Kresowego Jadła w 2013 i 2014 roku. Ponadto Leda-Ser otrzymała dyplom Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Marka Sawickiego za udział w finale ogólnopolskiego konkursu na najlepszy produkt lokalny pt. „Mój Rynek – Mój Produkt 2015” (Warszawa 2015). Z rąk Marszałka Województwa Podkarpackiego Lucjana Kuźniara właściciele firmy Danuta i Leszek Jakimowicz, odebrali kolejną nominację do ogólnopolskiego konkursu promocyjnego „AGRO POLSKA” 2016. Wyroby serowe nominowane zostały do ogólnopolskiego etapu konkursu „Polski Producent Żywności 2018″.

Kontakt

Lokalizacja

  • Adres: Wólka Krowicka 113, 37-625 Krowica Sama
  • Współrzędne geograficzne (DD): 50.129027, 23.191249

Zobacz również

 

Ziemia Lubaczowska - odkrywaj i doświadczaj

X