Kresowa Osada

Basznia Dolna

Wypoczynek indywidualny i rodzinny

Kresowa Osada to idealne miejsce na kilkugodzinną wycieczkę, weekend lub dłuższy wypoczynek. Na gości zainteresowanych rzemiosłem i rękodziełem czekają warsztaty rzemieślnicze: kowalski, garncarski, stolarski, a nawet manufaktura szkła. Można tu samemu tworzyć rękodzieło, a także zakupić kresowe pamiątki. W multimedialnym muzeum – Galerii Lokalnej Historii – prezentowana jest ekspozycja dotycząca wypraw hetmana Sobieskiego na czambuły tatarskie oraz wirtualna przebieralnia w stroje z tamtej epoki. Turyści znajdą tu także ciekawostki z dziejów huty szkła kryształowego, zlokalizowanej w pobliskiej Hucie Kryształowej.

Miłośnicy aktywnego wypoczynku mają do dyspozycji wypożyczalnię rowerów, kajaków oraz kijów do nordic walking. W bezpośrednim pobliżu wyznaczone są kwalifikowane trasy turystyczne – piesze i rowerowe. Dla młodszych dzieci na terenie Kresowej Osady jest plac zabaw. W bezpośrednim pobliżu Kresowej Osady znajduje się oznakowana ścieżka dydaktyczna, po pięknym kompleksie leśnym.

W odtworzonym dworku ziemiańskim jest secesyjna restauracja, w której można posmakować oryginalnych kresowych potraw. Amatorów galicyjskich tradycji gastronomicznych zaprasza dawna karczma wiejska. Obiekt oferuje także komfortowe miejsce na ognisko lub grilla.

Godziny otwarcia

Zwiedzanie wtorek – niedziela w godz. 11:00 – 17:00.
Restauracja środa – niedziela w godz. 12:00 – 19:00.

Kontakt

Lokalizacja

  • Adres: Kolejowa 16, 37-621 Basznia Dolna
  • Współrzędne geograficzne (DD): 50.172614, 23.2474321

Zdjęcia pochodzą ze strony www.kresowaosada.pl.

Zobacz również

 

Ziemia Lubaczowska - odkrywaj i doświadczaj

X