Festiwal Folkowisko

Gorajec 11-14.07.2019

Folkowisko to mały, klimatyczny, robiony przez ludzi z pasją festiwal. Organizatorzy w lipcowe dni i noce zabierają na Wschód. Wydarzenia odbywają się w niewielkiej wsi Gorajec na pograniczu polsko-ukraińskim. Domem dla Folkowiska jest prowadzony przez rodzinę Piotrowskich i ich licznych przyjaciół Chutor Gorajec – magiczne miejsce, pełne pomysłów i rodzinnego ciepła.

Nie sposób wymienić wszystkich rajdów, warsztatów, pokazów i spontanicznych wydarzeń Folkowiska. Podczas festiwalu organizowane są debaty, pokazy filmowe, koncerty, rajdy terenowe, warsztaty umiejętności ludowych, spektakle teatralne, gry wiejskie i wieczory opowiadaczy. Celem imprezy jest kultywacja dziedzictwa kulturowego narodów zamieszkujących Galicję przed II wojną światową. Jednym z głównych zadań, jakie stawiają sobie organizatorzy, jest połączenie tradycji z nowoczesnością, nadając kulturze ludowej nową formę. Folkowisko ukazuje polską wieś taką, jaka ona obecnie jest.

Pierwsza edycja odbyła się w dniach 15-17 lipca 2011 roku. W wydarzeniu wzięło udział około 500 osób, w tym 100 gości pola namiotowego.

Zobacz również

 

Ziemia Lubaczowska - odkrywaj i doświadczaj

X