Aktualności

Czas na wyprawę geocachingową po Ziemi Lubaczowskiej

Lubicie przygody? Poszukiwania skarbów? Jeśli tak to czas na wyprawę geocachingową po Ziemi Lubaczowskiej. W niedzielę o godz. 15.00 rusza z Lubaczowa wyprawa w poszukiwaniu wiedzy, ale też nagród. 

Geocaching łączy technologię z przygodą na świeżym powietrzu i stwarza świetne okazje do odkrywania ciekawych miejsc — blisko i daleko. Niedzielne popołudnie możesz wzbogacić wspaniałą przygodą w poszukiwaniu skarbu Ziemi Lubaczowskiej. Dzięki temu wędrowanie po naszym regionie staje się jeszcze ciekawsze.

• Zasady Geocachingu  są bardzo proste.  Najprostsza skrytka geocache to pojemnik zawierający dzienniczek (logbook), w którym należy się wpisać. Skrytki na terenie Ziemi Lubaczowskiej zawierają równie  przedmioty na wymianę, chociaż zwykle największą nagrodą jest sama zabawa w poszukiwanie skarbu.  Skrytki geocache znajdują się na wszystkich kontynentach, mogą być schowane w pobliskim parku, pod wodą lub zwyczajnie — po drugiej stronie ulicy. Zwykle jednak ukryte są w pobliżu ciekawych miejsc i tak też jest na terenie Ziemi Lubaczowskiej.  W geocaching mogą bawić się wszyscy, bez względu na wiek — indywidualnie, z rodziną i dziećmi, studenci i osoby starsze. Geocaching to świetny sposób na wyciągnięcie rodziny lub przyjaciół do zabawy na świeżym powietrzu szczególnie w niedzielne popołudnie. Szlak jest samoobsługowy, ale jego oficjalne sobotnie otwarcie wzbogacą aktorzy, którzy wciągną nas do gry. 

Zasady samej gry są banalnie proste:  Jeśli zabierasz coś z pojemnika, pozostaw coś innego o takiej samej lub większej wartości. • Wpisz się do dzienniczka skrytki. • Ukryj skrytkę ponownie.

Zapisy trwają do piątku do godz 15.00. Wystarczy zadzwonić pod numer 513 136 400 lub 510 820 855.

Wydarzenie odbędzie się w ramach I Transgranicznego Festiwalu Gier Terenowych i Nowych Technologii w Turystyce.

0 Comments

X