Aktualności

Co na nas czeka podczas XIX Jarmarku Galicyjskiego – Smaki Roztocza

Kulturalny kalendarz Narola pokazuje, że zbliża się „XIX Jarmark Galicyjski – Smaki Roztocza”. Spotkanie ze sztuką w wielu odsłonach trwać będzie cztery dni, od 12 do 14 lipca. Organizatorzy już odsłonili karty programu.

W czwartek 12 lipca wystawiona zostanie premiera spektaklu przygotowanego przez Teatr Amatorski „FLORIANUM”. W piątek 13 lipca odbędzie się konferencja pn. „Dobrodziejstwo Polskich Lasów”. Ostatni dzień wydarzenia obfitować będzie w wiele atrakcji. W sobotę 14 lipca wokół rynku w Narolu odbędzie się wielobarwny Jarmark, który poprowadzi uczestników przez kiermasz rękodzielników, warsztaty ginących zawodów, ryneczek produktów tradycyjnych, pokazy i liczne konkursy kulinarne. Nie zabraknie również miasteczka z atrakcjami dla dzieci. Na scenie pojawią się zespoły prezentujące różne gatunki muzyczne, od folkowych klimatów (Zespół Pieśni i Tańca VAGONAR ze Słowacji), z tym ambitniejszym repertuarem (THE HARPAGANS) po muzykę współczesną i bardziej rozrywkową – gwiazdą wieczoru będzie Zespół DE MONO z Andrzejem Krzywym. Całe wydarzenie zwieńczy niedzielna rodzinna feta na stadionie sportowym, gdzie odbędzie się turniej piłki nożnej o „Puchar lata 2018”. Na scenie zaprezentują się lokalne zespoły, a jako gwiazda wieczoru zaprezentuje się Zespół „GROVIŃSCY”.

– Wśród konkursów kulinarnych warto zaakcentować, że w tym roku również Narol jest jednym z 10 miast w Polsce, w którym odbywać się będzie 14 lipca Konkurs Kulinarny zakwalifikowany do Kulinarnego Pucharu Polski pn. V Konkurs „Galicyjskie Smaki Wczoraj, Dziś i Jutro”. Zakwalifikowane drużyny będą miały utrudnione zadanie w postaci narzuconych składników do przygotowania deseru i dania głównego. – tłumaczy Marlena Wiciejowska Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Narolu.

inf. nadesłana

0 Comments

X